برگزاری جلسه ادارات منطقه 3 در شهرستان خوانسار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار از برگزاری جلسه منطقه ای به میزبانی شهرستان خوانسار خبر داد.
1396/04/15

ابراهیم پورهاشمی گفت در این جلسه که شهرستانهای منطقه 3 استان یعنی تیران و کرون، چادگان، فریدونشهر، فریدن، گلپایگان، بوئین و میاندشت و خوانسار حضور داشتند پیرامون مسائل مربوط به ادارات ممیزی و حدنگاری، استعدادیابی و حفاظت و مسائل حقوقی بحث و تبادل نظر شد. وی افزود این جلسه با حضور معاون محترم حفاظت و امور اراضی و روسای ادارات ستادی برگزار شد.
داریوش سعیدی معاون محترم حفاظت و امور اراضی در ابتدا کلیاتی در مورد بندهای مرتبط با سازمان متبوع در برنامه ششم توسعه ایراد نمود و گفت سال گذشته تعهدی که این اداره کل در خصوص اخذ سند داشت 250000 هکتار بوده که از این مقدار 170000 هکتار محقق گردیده است.
در ادامه مهدی سلطانی رئیس اداره ممیزی و حدنگاری نیز به توضیح دستورالعمل جدید پاسخگویی به استعلامات پرداخت و به سوالات متعدد روسا و کارشناسان پاسخ داد.
همچنین شاه محمدی رئیس اداره استعدادیابی گفت هر شخصیت حقیقی و حقوقی که نیاز به اجرای طرح بر روی اراضی ملی دارد باید از ادارات منابع طبیعی استعلام نموده و تکمیل فرم وضعیت عرصه شروع مراحل واگذاری محسوب می گردد. وی تبصره 1 و 5 ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را از جمله تبصره های مهم در حوزه منابع طبیعی بر شمرد.
در پایان قادری رئیس اداره حفاظت و حمایت بر نظارت بیشتر و مستمر بر معادن تاکید کرد و گفت: باید بحث معادن بصورت جدی در دستور کار ادارات منابع طبیعی قرار گرفته و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی را در راس امور خود قرار دهند.
 
بازدید : 726 15 تير 1396 ساعت 11:26 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری