حریق در مراتع شهرستان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار از وقوع حریق در مراتع شهرستان خبر داد.
1395/04/24

ابراهیم پورهاشمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار گفت روز پنج شنبه 24 تیرماه 1395 پرسنل اداره طی تماس تلفنی تعدادی از مردم طبیعت دوست شهرستان از وقوع حریق در مراتع دربند شهرستان مطلع شدند. پورهاشمی افزود به دلیل پوشش گیاهی خوب مرتع، حریق سریعا وسعت یافت که البته با تلاش و حضور به موقع کارکنان این اداره کنترل و مهار شد. لیکن متاسفانه بالغ بر 20.000 مترمربع (بیست هزارمترمربع) از سطح مراتع از بین رفت.

ابراهیم پورهاشمی گفت بر اساس بررسیهای به عمل آمده توسط معاونت اداره و فرمانده یگان حفاظت مشخص شد که شروع آتش سوزی و گسترش دامنه آن از ناحیه یکی از مدارس وابسته به مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بوده است.شواهد و مدارک بدست آمده از محل وقوع حادثه_که بعنوان زباله به آتش کشیده شده و به مرتع سرایت کرده بود_متعلق به مدارس سطح شهرستان است.

پورهاشمی خاطرنشان کرد: به استناد تبصره ذیل ماده 47 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع در موقع‌ آتش‌سوزي‌ در جنگل‌ها (و مراتع) كليه‌ مأمورين‌ دولتي‌ اعم‌ از لشگري‌ و كشوري‌  و شهرداري‌ها
(و بالاخص آتش نشانی ها) كه‌ در نزديكي‌ آن‌ محل‌ باشند در مقابل‌ تقاضاي‌ مأمورين‌ جنگلباني‌ يا ژاندارمري‌ يا بخشداري‌ موظفند با كليه‌ وسايل‌ ممكنه‌ دولتي‌ و شهرداري‌ كه‌ در اختيار دارند در آتش‌نشاني‌ كمك‌ نمايند مأمورين‌ كشوري‌ و شهرداري‌ كه‌ در ايفاي‌ اين‌ وظيفه‌ مسامحه‌ و قصور نمايند بر حسب‌ مورد طبق‌ مقررات‌ مواد 58 و 59 قانون‌ استخدام‌ كشوري‌ مجازات‌ مي‌شوند در مورد مأمورين‌ لشگري‌ تعقيب‌ و مجازات‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ و قوانين‌ نظامي‌ خواهد بود.

 
وی اضافه نمود شماره تلفن 1504 به صورت 24 ساعته آماده دریافت هرگونه وقوع جرم در سطح جنگلها و مراتع استان است.


بازدید : 749 24 تير 1395 ساعت 01:57 ب.ظ
برچسب ها : ابراهیم پورهاشمی ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار ، حریق ، مراتع خوانسار
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری