آتشی که می شد کمتر بسوزاند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار: وقوع حریق در مراتع شهرستان
1395/04/28

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار گفت: طبق گزارش ها و مستندات رسیده، صبح دیروز یکشنبه 27 تیرماه 1395 ساعت 9 صبح گزارش حریق در منطقه دربند خوانسار به این اداره وصول گردیده که بلافاصله نیروهای این اداره با هماهنگی فرمانداری و آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند. ولی متاسفانه با گذشت حدود 2 ساعت از زمان وقوع حادثه و سوختن هفت هکتار از مراتع پوشیده از گون این منطقه نیروهای آتش نشانی شهرستان به محل حادثه می رسند که زودتر از آنها خودرو اطفاء حریق شهرستان بوئین که توسط واحد مرفوک اداره کل متبوع به منطقه رسیده و در امر اطفا کمک قابل توجهی به نیروهای منابع طبیعی شهرستان خوانسار نموده است. ابراهیم پورهاشمی گفت این همکاری در خور ستایش است.

پورهاشمی همچنین با اشاره به تبصره ذیل ماده 47 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع که می گوید: در هنگام وقوع آتش سوزی در جنگلها و مراتع کلیه مامورین دولتی اعم از لشگری و کشوری و شهرداری ها (آتش نشانی به عنوان زیر مجموعه ای از شهرداری) که در نزدیکی محل حادثه باشند در مقابل تقاضای مامورین جنگلبانی یا ژاندارمری یا بخشداری موظفند با کلیه امکاناتی که در اختیار دارند در فرونشاندن آتش کمک کنند.
امید است با همکاری و هماهنگی بیشتر بین دستگاهها و حضور سریعتر در محل حادثه و یاری مردم از وقوع چنین حوادثی جلوگیری و یا شدت آسیب رسانی را کاهش دهیم.


گفتنی است این آتش راس ساعت 11 و نیم کنترل شد.
 

بازدید : 798 28 تير 1395 ساعت 09:42 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری