حریق در مراتع شهرستان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار از وقوع حریق در مراتع شهرستان خبر داد.
1395/04/28

ابراهیم پورهاشمی گفت روز گذشته ساعت 19 ماموران یگان حفاظت از شروع حریق در مراتع ارجنک مطلع شدند. که با هماهنگی به عمل آمده با اکیپ آتش نشانی شهرستان و حضور به موقع در محل از گسترش بیشتر آن جلوگیری به عمل آمد.
پورهاشمی افزود به دلیل پوشش گیاهی خوب و وضعیت توپوگرافی منطقه امکان سوختن سطح بسیار وسیعی از مراتع وجود داشت که با سرعت عمل نیروهای بومی و همکاری آتش نشانی شهرستان توانستیم از وقوع چنین حادثه ای جلوگیری به عمل آوریم.


وی افزود به دلیل سهل انگاری بعضی از شهروندان متاسفانه هرساله شاهد نابودی سطح وسیعی از مراتع هستیم. همشهریان عزیز باید در فصول گرم سال و مخصوصا در مواقع وزش باد از روشن کردن آتش در مراتع و باغات جدا خودداری کنند.
پورهاشمی خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز فصل گرم و خشک شدن پوشش علوفه‌ای  رویشگاه‌های مرتع خطر وقوع آتش‌سوزی افزایش می‌یابد که شماره رایگان 1504 به صورت 24 ساعته در اختیار مردم در اقصی نقاط استان قرار گرفته است تا از این طریق همه موضوعات حادث در زمینه تخلفات حریق و غیره در اختیار یگان حفاظت منابع طبیعی قرار دهند.
گفتنی است این حریق از ساعت 19 شروع و در ساعت 20:30 مهار و سطحی حدود 4 هکتار از بهترین مراتع شهرستان را از بین برد و تبدیل به خاکستر کرد.

بازدید : 714 28 تير 1395 ساعت 11:19 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری