مسئول ایستگاه آتش نشانی خوانسار: اولویت اصلی آتش نشانی حفظ جان و مال شهروندان است.

مسئول ایستگاه آتش نشانی خوانسار در پی آتش سوزی مراتع در منطقه دربند وادشت شهرستان خوانسار توضیحاتی را ارائه نمود.
1395/04/29

مهدی احمدی مسئول آتش نشانی خوانسار در مصاحبه با روابط عمومی شهرداری در خصوص حادثه آتش سوزی مرتع در منطقه دربند خوانسار که  در بعدازظهر یکشنبه مورخه 95/04/27 اعلام نمود که اولویت اصلی عملیات های آتش شانی حفظ جان و مال شهروندان می باشد. وی اعلام نمودکه اطفاء حریق مراتع بعهده آتش نشانی نیست و در صورتی که متولیان امر از عهده حریق برنیایند، وظیفه آتش نشانی است که به کمک منابع طبیعی رفته و جهت آبرسانی و اطفاء کمک نماید.
مهدی احمدی اعلام نمود که در روز یکشنبه 27/4/95 نیز تیم آماده آتش نشانی جهت مانور آموزشی یکی از ارگانهای نظامی از ساعت 8:30 صبح در منطقه گلستانکوه اعزام شده بود که پس از اعلام حریق در مراتع منطقه دربند با هماهنگی که با منابع طبیعی شد مقرر شد تیم منابع طبیعی اعزام و در صورتی که از عهده اطفاء برنیامدند آتشنشانی را مطلع نمایند. در ساعت حدود 9:37 از طریق منابع طبیعی اعلام شد که به کمک انها برویم که بلافاصله تیم دوم آتش نشانی از گلستانکوه به دربند اعزام شد که ورود تیم آتش نشانی به صحنه عملیات همزمان با ورود خودروی آتش نشانی بویین و میاندشت انجام شده است.
مسئول ایستگاه آتش نشانی اعلام نمود که به دلیل راههای صعب العبور و شیب زیاد دامنه کوه و وجود شیار ها و دره ها  خودروهای اطفائیه کمترین کارایی را دارند و بیشترین کاربرد را حضور نیروی انسانی با پاشیدن خاک بر روی آتش را دارد.
احمدی اعلام نمود که در اطفاء حریق مراتع خسارتهای سنگینی به خودروهای آتش نشانی وارد می شود که تاکنون هیچ گونه کمکی از طرف ارگانهای مربوطه و مدیریت بحران شهرستان انجام نشده است و می بایست این خودروها همیشه آماده خدمت رسانی به مردم شریف شهر خوانسار در حوادث احتمالی باشند ،هر چند که تمام تلاش شبانه روزی شهردار محترم و مجموعه آتش نشانی بر همین موضوع است.
مسئول آتش نشانی در ادامه مصاحبه خود اعلام نمود که اکثر قریب به اتفاق آتش سوزیهای مراتع، اولین تیم عمل کننده و حاضر در صحنه جهت اطفاء حریق تیم آتش نشانی بوده و نیروهای دیگری حضور نداشتند که گزارش آن نیز برای مدیر کل محترم مدیریت بحران استانداری ارسال شده است.
در پایان مصاحبه ایشان اعلام نمودند که با توجه به افزایش دما در این فصل سال و با توجه به پوشش گیاهی منطقه در برافروختن آتش در دامنه طبیعت دقت لازم را داشته باشند و کامل آتش را با اب سرد و خاموش نمایند.


به نقل از سایت شهرداری خوانسار

 

بازدید : 1005 29 تير 1395 ساعت 02:11 ب.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری