تهیه دفترچه طرح گردشگری منطقه گلستانکوه

معاون فرماندار در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گفت: 
  • شرط مزایده برای واگذاری زمین غیر قابل قبول و غیرکارشناسی است
  • طرح گردشگری منطقه گلستانکوه از سوی میراث فرهنگی تعریف و آماده شده است.
1395/11/27

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، معاون فرماندار خوانسار در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان که پیش از ظهر دیروز در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان خوانسار برگزار شد با اشاره به رقم ۶۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ها و پروژه های منطقه که در ایام دهه مبارک فجر افتتاح و یا مورد بهره برداری قرار گرفت اظهار کرد: بر اساس آمار به دست آماده از سامانه رصد بهین یاب طرح های خوبی متقاضی تسهیلات در بخش های صنعت و کشاورزی بوده اند.

عبداله صانعی معاون فرماندار خوانسار افزود: ضعف اصلی و قدیمی شهرستان که باید اصلاح شود، در خصوص عملکرد شرکت شهرک های صنعتی استان است که با وجود آمار طرح های جدیدی که در فاز یک و دو شهرک صنعتی خوانسار در حال فعالیت هستند و تولیدات اقتصادی متنوعی دارند، اما به دلیل این که زمینی ندارند و فرصت موقتی که از شبکه نظارت بر غذا گرفته شده نیز برای آنها به اتمام رسیده است ناچار شده اند به شهرهای دیگر بروند.

معاون فرماندار با تاکید بر آسیب شناسی انجام شده در شهرک صنعتی و شناسایی واحدهای نیمه تعطیل یا زمین هایی که مورد بهره برداری قرار نگرفته اند تصریح کرد: در حال حاضر ۳۲ درصد از ظرفیت زمین های شهرک صنعتی در حال استفاده است و بر اساس همین اطلاعات نشست های تخصصی انجام و مشخص شد باید در سه بخش ورود پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: بخش اول زمین هایی است که به افرادی با طرح های کاملا اقتصادی واگذارمی شود که در جلساتی با مدیران استان مقرر شد این واگذاری با شرط مزایده انجام شود.

صانعی با انتقاد از شرط مزایده برای واگذاری زمین به سرمایه گذار افزود: موضوع مزایده طرحی غیرقابل قبول و غیرکارشناسی است که شرکت شهرک های صنعتی باید درباره آن تجدید نظر کند.

وی این روش عمل برای شرط مزایده در حوزه سرمایه گذاری در شهرک صنعتی خوانسار را نادرست دانست و بیان کرد: این روش عمل دست مدیریت شهرستان و مدیران کارگروه اشتغال را بسته و در این حوزه شرکت شهرک های صنعتی ضعیف عمل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: موضوع مزایده زمین در شهرک صنعتی در این منطقه که سرمایه گذار زیادی وجود دارد بدون توجیه است و افرادی که تولید دارند و تولیداتشان عرضه می شود و کار آنها کاملا اقتصادی است با وضع شرط مزایده با مشکل مواجه می شوند.

معاون فرماندار در ادامه با اشاره به این که مقرر شده است ۲۰ هکتار از فاز دو شهرک صنعتی تکمیل و به سرمایه گذار به ویژه در حوزه صنایع تبدیلی واگذار شود گفت: در کمیته فنی این مسئله بررسی و استعلامات آن گرفته شد و از نظر شهرستان توسعه ۲۰ هکتار محدودیتی ندارد و به شرکت شهرک های صنعتی برای انجام سریع این کار تکلیف شد.

وی با اظهار گلایه از شرکت شهرک های صنعتی استان افزود: گلایه ما از شرکت شهرک های این است که هنوز در مورد بلوک شش و هفت فاز دو صنعتی با وجود اعلام آمادگی از سوی واحدها اقدامی صورت نگرفته، در حالی که استان و شهرستان در این باره کار خود را انجام داده اند.

صانعی در پیش گرفتن چنین رویه ای از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان را نادرست دانست و تاکید کرد: این رویه اجرا و این شکل آماده کردن محیط برای سرمایه گذاری که واجد صلاحیت است قابل قبول نیست و این شیوه عملکرد، مدیریت شهرستان را با چالش مواجه کرده است.

وی با ابراز نارضایتی از شیوه عملکرد شرکت شهرک های صنعتی در شهرستان خوانسار گفت: بدون فوت وقت و برابر تعهد باید کار انجام شود و برای ما نامناسب است که واحد فعالی تعطیل شود و به شهرستان دیگری برود، در حالی که بسیاری از ظرفیت هایی که در خوانسار موجود است ممکن است در شهرستان دیگر نباشد.

معاون فرماندار خوانسار با تاکید بر اقدامات انجام شده برای احداث ناحیه صنعتی رحمت آباد تصریح کرد: نقشه کار، استعلامات و گردش کارهای این منطقه صنعتی آماده شده است و بالغ بر ۹۰ درصد کار آن انجام و تنها ۱۰ درصد از مابقی آن به جا مانده که باید به دست شرکت شهرک های صنعتی انجام شود.

وی اضافه کرد: مقرر شده است این ناحیه به شرکت های تعاونی خصوصی واگذار و در اولویت اول از ظرفیت سرمایه گذاران روستاهای رحمت آباد و خم پیچ استفاده شود.

معاون فرماندار در ادامه با اشاره به موضوع منطقه گلستانکوه گفت: این منطقه به صورت هیئت امنایی اداره می شود و البته با همکاری برخی نهادها مانند شهرداری زیرساخت هایی برای رفاه حال گردشگران ایجاد و ساماندهی شده است.

وی افزود: طی هماهنگی هایی که با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار و جلساتی که با معاون محترم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و رایزنی هایی که با ادارات دست اندرکار داشتیم، طرح گردشگری منطقه گلستانکوه از سوی اداره میراث فرهنگی و گردشگری خوانسار تعریف و آماده شده است.

بازدید : 902 27 بهمن 1395 ساعت 08:19 ق.ظ
برچسب ها : گلستانکوه خوانسار ، جلسه کارگروه اشتغال ، فرمانداری خوانسار
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری