گردهمایی پیرامون مسائل منابع طبیعی با روحانیون

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار از برگزاری گردهمایی با ائمه جماعات شهرستان خبر داد.
1396/03/18

ابراهیم پورهاشمی گفت: پیرو برنامه ریزی های انجام شده، روز گذشته گردهمایی پیرامون مسائل مبتلا به منابع طبیعی در تالار امیر شهرستان برگزار شد.
پورهاشمی در ادامه گفت در این جلسه که با هماهنگی با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و اداره کل متبوع صورت پذیرفته بود مسائل و قوانین مهم و پرمسئله منابع طبیعی و آبخیزداری مطرح گردید.
پورهاشمی افزود در ابتدای جلسه، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان حجه الاسلام و المسلمین رحیم بخشی توضیحاتی در خصوص هدف برگزاری این جلسه و آشنایی روحانیون با مسائل منابع طبیعی ایراد نمود
.

در ادامه ابراهیم پورهاشمی با اشاره به اینکه اصول 45 و 50 قانون اساسی از اصول مرتبط با منابع طبیعی است گفت: این اصول مهر تاییدی بر قوانین منابع طبیعی از جمله ماده یکم قانون ملی شدن جنگلها و مراتع است.
همچنین حجه الاسلام عسگری نماینده ولی فقیه در اداره کل متبوع به استناد آیات قرآن، انفال را متعلق به خدا و رسول دانست و روحانیون را سربازان امام زمان در راستای حفظ انفال معرفی کرد.
عبدالرضا مهاجری معاون محترم فنی اداره کل در پایان ضمن معرفی سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور و رسالت آن به سوالات مطرح شده  پاسخ داد.
بخشی از سوالات و مسائل مطرح شده بدین شرح است:

  1. اعتراض بسیاری از روستائیان به ملی شدن اراضی علی الخصوص دیمزارها
  2. چرا ادارات منابع طبیعی موقوفات را  ملی اعلام نموده است؟
  3. چرا واگذاری ها بی حساب و کتاب است و چرا ادارات منابع طبیعی واگذاری های اجرا نشده را پس نمی گیرد؟
.
 
بازدید : 718 18 خرداد 1396 ساعت 11:10 ق.ظ
برچسب ها : اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوانسار ، عبدالرضا مهاجری ، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خوانسار
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری